500 zł dla nauczycieli na zakup sprzętu komputerowego

  • 20.11.2020, 12:40
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

18 listopada ministerstwo edukacji opublikowało rozporządzenie o rządowym wparciu w wysokości 500 zł dla nauczycieli, którzy kształcą na odległość. Resort informuje, że pomoc przeznaczona jest dla wszystkich pedagogów zarówno z placówek publicznych jak i i niepublicznych. Refundacja dotyczy m.in. zakupu komputerów, monitorów, smartfonów, tabletów, podzespołów komputerowych, słuchawek, usług dostępu do internetu.

 

Wnioski o wsparcie, razem z fakturami i paragonami, nauczyciele mogą składać w szkołach, w których są zatrudnieni. Jeśli nauczyciel pracuje w więcej niż jednej placówce to jest on zobligowany do złożenia jednego wniosku, tylko w jednej szkole. Z refundacji można skorzystać tylko raz. Jeśli nauczyciel zakupił sprzęt w okresie między 1 września a 20 listopada to do wniosku należy dołączyć oryginał lub kopię paragonu oraz oświadczenie pedagoga, że zakup dotyczy jednego z wymienionych w rozporządzeniu przedmiotów lub oprogramowania. Wszystkie zakupy dokonane po 20 listopada, będzie trzeba udokumentować imiennym dowodem zakupu.

 

Każdy dyrektor szkoły przekazuje listę nauczycieli uprawnionych do dofinansowania, do jednostki samorządowej. Pieniądze mają zostać zwrócone do końca bieżącego roku. Warto złożyć wniosek jak najszybciej, ponieważ refundacja dotyczy zakupów dokonanych między 1 września a 7 grudnia.

 

Pełna lista refundowanego sprzętu oraz wzór wniosku do pobrania,dostępne są na stornie internetowej ministerstwa edukacji.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe