CZAS PACJENTA odc.1

  • 22.12.2020, 18:38
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Szerszy zakres opieki kardiologicznej G.V.M. Carint w Ostrowcu Świętokrzyskim [zobacz wideo].

Centrum Kardiologii Inwazyjnej Elektroterapii i Angiologii G.V.M. Carint w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach oddziału kardiologii interwencyjnej zapewnia pełnoprofilowe świadczenia kardiologiczne, zakresem nie różniąc się w zasadzie od dużych ośrodków klinicznych. 

Odział kardiologiczny poszerzył swoją ofertę o skomplikowane zabiegi wszczepień urządzeń resynchronizujących pracę serca i na stałe wykonuje zabiegi ablacji zaburzeń rytmu serca w ramach umowy Szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia. GVM Carint uruchomił drugą, niezależną salę zabiegową, a spółka Carint wyposażyła nową salę w najnowszej generacji mobilny angiograf. Inwestycje te zwiększają bezpieczeństwo Pacjentów pozwalają  bowiem realizować zabiegi równolegle do pracy sali hemodynamicznej, co umożliwia wykonywanie procedur o długim czasie zabiegowym. To gwarantuje najwyższy standard opieki nad pacjentem kardiologicznym. I tak obecnie, niezależnie mogą być wykonywane pilne procedury związane z leczeniem zawałów serca, jak również zabiegi planowe z zakresu elektrokardiologii. 

 

Jak wszystkie placówki medyczne w Polsce tak i Spółka Carint musi się mierzyć z drugą falą zachorowań na COVID,  której skala na chwilę obecną, jest znacznie wyższa niż oczekiwano.

Działania mające na celu zapewnienie jak największego bezpieczeństwa pacjentów oraz zespołu medycznego konsultowano ze partnerami z Włoch, korzystając z ich doświadczenia z okresu dużej ilości zachorować tak, aby wykorzystać dobre praktyki i nauczyć się na popełnionych przez Włochów błędach, to m.in.: 

  • zabezpieczenie odpowiedniej ilości środków ochrony osobistej,  
  • wprowadzenie restrykcyjnych procedur reżimu epidemiologicznego i szkoleń personelu,
  • wydzielono miejsca izolacji, 
  • w ramach możliwości infrastrukturalnych budynku, wprowadzono dwie strefy: Covid dodatnią i Covid ujemną,
  • zaimplementowano szerokie testowanie pacjentów i personelu. 

 

Zespół Carintu działa zgodnie z maksymą, że ryzyka nie da się wyeliminować, ale da się je zminimalizować, by zarówno pracownicy jak i pacjenci czuli się bezpiecznie. 

Na oddziałach kardiologii inwazyjnej w szpitalach w Polsce w okresie marzec – kwiecień 2020 roku zaobserwowano spadek liczby leczonych pacjentów (z zawałem nawet 35 – 40%). Pacjenci bali się zadzwonić po pomoc nawet w stanach nagłych, w przypadku zawałów serca. Natomiast pacjenci, którzy byli leczeni, trafiali w stanach bardzo ciężkich, często ten zawał był przechodzony, zgłaszali się do lekarza za późno, zabiegi były bardzo ciężkie, możliwości leczenia gorsze. Choroby układu sercowo-naczyniowego, są główną przyczyną zgonów Polaków. Śmiertelność nieleczonego zawału to 40%. Zabiegi planowe są również bardzo często zabiegami ratującymi życie. Ich znaczne przesunięcie w czasie może istotnie pogorszyć rokowania lub nawet doprowadzić do zgonu. NIE LEKCEWAŻMY OBJAWÓW i leczmy się.

 

 

 

 

enlightenedZOBACZ RÓWNIEŻ:  Sebastian Kawalec, prezes spółki G.V.M. CARINT gościem w programie ☕️  ESPRESSO

Agnieszka Cybulska

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zadowolony
zadowolony 19.11.2020, 20:29
no nareszcie ktoś zauważył, że jest jeszcze inna choroba niż COVID.
gość
gość 19.11.2020, 19:42
Właśnie tak jest. Boimy się chodzić do lekarza, bo koronawirus, ale prawda jest tez taka że lekarze sie pozamykali i nie leczą. dobrze, że o tym mówicie ale tak napewno nie jest we wszystkich przychodniach.

Pozostałe