Ostrowiecki szpital wciąż odczuwa kadrowe braki

  • 18.11.2020, 14:47
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

99 pielęgniarek i 6 lekarzy specjalistów nieobecnych w pracy. 61 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem na szpitalnych oddziałach - takie informację przekazał dziś na konferencji prasowej Andrzej Gruza - dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ostrowiecki szpital w ostatnim czasie wzbogacił się o dodatkowy sprzęt w postaci respiratorów. 10 takich urządzeni trafiło z Urzędu Wojewódzkiego. Aktualnie pod respiratorami w szpitalu przebywa 12 pacjentów chorych na COVID-19. Oddział laryngologii, urologii i rehabilitacja w lecznicy nadal pozostają zamknięte. Wsparcia dla placówki udzielają m.in. żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Od ubiegłego tygodnia w szpitalu pojawili się również żołnierze wojsk regularnych. Kilka tygodni temu dyrekcja obawiała się, że po przekształceniu okolicznych szpitali na covidowe wzrośnie liczba pacjentów i jest ona duża jednak mniejsza niż prognozowana ale nadal występują „zatory” w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. 

W konferencji prasowej nie uczestniczył dziś doktor Adam Karolik - zastępca dyrektora ZOZ-u, który zakażony jest koronawirusem. Z informacji przekazanych od dyrektora Gruzy wynika, że jego zastępca chorobę przechodzi łagodnie i najprawdopodobniej w poniedziałek wróci do pracy. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe