„Wyjątkowa służba, nieocenione wsparcie”

  • 18.11.2020, 09:28
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Oddawanie krwi, osocza, pomoc w szpitalach, domach pomocy społecznej, współpraca z policją i strażą pożarną, a także wspieranie lokalnej społeczności w trudnym czasie pandemii to obecnie główne zadania żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Podsumowanie ich dotychczasowych działań, w formie wystawy można oglądać na kieleckim Rynku.  Oficjalnie wystawa zostało otwarta we wtorek 17 listopada i w Kielcach pozostanie do około 20 grudnia, po czym od nowego roku wystawa ma „wędrować” po miastach i miasteczkach województwa świętokrzyskiego. Dla tych, którzy już teraz chcą zobaczyć wystawę, dostępna jest ona w wersji elektronicznej na stronie internetowej 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

A już dziś żołnierze obrony terytorialnej, łączą siły i ponownie zachęcają wszystkich do oddawania krwi, oraz osoby które pokonały koronawirusa aby oddawały osocze, niezwykle pomocne w leczeniu chorych na COVID-19. Terytorialsi z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej dziś udali się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

[ZOBACZ RÓWNIEŻ] RCKiK: Niskie stany magazynowe krwi. Ogromne zapotrzebowanie na osocze

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe