ĆMIELÓW: Tak powstawała Niepodległa

  • 11.11.2020, 14:42
  • Lokalna.TV | Twoje Źródło Informacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Przez najbliższych kilkanaście dni na ćmielowskim rynku można będzie zobaczyć wystawę poświęconą procesowi odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz dorobkowi II Rzeczypospolitej. 

Wystawa „Tak powstawała Niepodległa”  została przygotowana i udostępniona przez Biuro Programu „Niepodległa” jako materiał popularnonaukowy pomocny w uczczeniu  rocznicy niepodległości Polski. Ekspozycja składa się z 11 plansz. Przedstawiają one wysiłki Polaków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości oraz osiągnięcia II Rzeczypospolitej.

Plansze, których autorami są dr Sebastian Adamkiewicz (muzealnik i adiunkt w dziale historycznym Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi) oraz Anna Bińkowska (Biuro Programu „Niepodległa”) pokazują między innymi walkę o polską tożsamość do 1918 roku, Polskę budowaną od nowa, czyli listopad 1918, administrację i samorządność w pierwszych latach niepodległości, wyzwania systemu edukacji,​​​​. Konsultantem historycznym  wystawy jest dr hab. Paweł Grata.

Organizatorem wystawy w Ćmielowie jest Dom Kultury im. Witolda Gombrowicza. [zobacz wideo]

Do obejrzenia wystawy serdecznie zapraszamy przede wszystkim mieszkańców naszej gminy, ale nie tylko. Wystawę będzie można oglądac przez dwa lub trzy tygodnie

- mówi Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor ćmielowskiego Domu Kultury.

 

zobacz również:

🇵🇱    Święto Niepodległości w Ćmielowie

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Więcej informacji z Ćmielowa:  👉  LOKALNA.TV/ĆMIELÓW

lokalna.tv|twojeźródłoinformacji_

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe