M. Morawiecki: Cmentarze będą zamknięte

  • 30.10.2020, 15:44
  • Bartek Gębusia
M. Morawiecki: Cmentarze będą zamknięte

Podziel się:

Oceń:

Prezes Rady Ministrów - Mateusz Morawiecki, poinformował na konferencji prasowej o zamknięciu wszystkich cmentarzy w najbliższy weekend. 

 Dzień poprzedzający, Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dni, kiedy cmentarze będą zamknięte.

poinformował Mateusz Morawiecki - Premier RP

Zarządzenie nie dotyczy uroczystości pogrzebowych.

Tradycja jest mniej ważna niż życie. Proszę powstrzymać się od wyjazdów, również poza miasta. Jeżeli pandemia nie będzie się nasilała, w drugiej połowie listopada będzie pewnie można odwiedzić groby.

dodaje - Mateusz Morawiecki - Premier RP

Premier wydał również dyrektywę dla administracji publicznej - wszyscy pracownicy, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie, muszą pracować zdalnie. Przez najbliższe 2 tygodnie z możliwością przedłużenia.

Mój apel również do przedsiębiorców, dyrektorów firm - tam, gdzie możecie zostawić pracowników na pracy zdalnej to zróbcie to. Wiele państw w Europie wprowadza lockdown. Musimy ograniczać kontakty między ludźmi, żeby przerwać transmisję wirusa.

mówi - Mateusz Morawiecki - Premier RP

Podczas konferencji poinformowano, że uczniowie klas I-III szkół podstawowych nadal będą uczyć się stacjonarnie w szkołach. Żłobki i przedszkola pracują tak jak dotychczas. Seniorzy w miarę możliwości proszeni są o ograniczenie kontaktów międzyludzkich i apeluje się do nich aby pozostali w domach. 

 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (5)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
??
?? 31.10.2020, 09:45
po pierwsze, nie każdy cmentarz ma możliwość zamknięcia bo często nie ma bram ani furtek a po drugie, jakie są sankcje za zbrodnię wejścia na cmentarz i odwiedzenie grobu ??
Milena
Milena 30.10.2020, 22:22
... chcieli uniknąć zachorowań podczas pobytu na grobach...kpina...odbyłoby sie to spokojnie rozłozyłaby się wizyta na 3 dni. A teraz panika totalna kazdy na hura byle by zdążyć....to Oni - rząd swoją bezsensowną decyzja będą mieli tych ludzi na sumieniu którzy się przez to rozchorują i umrą...
.
. 30.10.2020, 16:57
No K. Ładnie

Pozostałe