ĆMIELÓW: Seniorzy mogą liczyć na pomoc

  • 29.10.2020, 13:27
  • Bartek Gębusia
ĆMIELÓW: Seniorzy mogą liczyć na pomoc

Podziel się:

Oceń:

Seniorzy, osoby schorowane i niepełnosprawne są najbardziej zagrożone w obecnym czasie. Zakażenie koronawirusem może być niebezpieczne dla tych grup społecznych, stąd wiele apeli o to aby osoby starsze ograniczały wychodzenie z domów. Organizacje, wojsko, straż pożarna i samorządy oferują pomoc dla takich osób, tak też jest w gminie Ćmielów gdzie od początku epidemii, osoby potrzebujące mogą liczyć m.in. na pomoc w zrobieniu zakupów czy wykupieniu leków. Urzędnicy z Ćmielowa oferują „Pogotowie Zakupowe” w godzinach od 7:00 do 15:30 po ówczesnym kontakcie pod numerem telefonu - 506-111-887. 

Dom Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie oferuje natomiast „Mobilną Bibliotekę”. Każda z osób powyżej 65 roku życia może telefonicznie zamówić daną książkę i wtedy pracownicy biblioteki dowiozą ją na wskazany adres. Zamówienia przyjmowane są pod numerem telefonu 15 861 21 08, a książki dostarczane są od wtorku do piątku, w godzinach od 10:00 do 14:00.

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe