Ostrowieckie szkoły wracają do pracy zdalnej

  • 26.10.2020, 13:04
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od dziś w życie weszły nowe obostrzenia dotyczące edukacji i funkcjonowania placówek oświatowych. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół średnich przeszli w zdalny tryb nauki, podobnie jak w marcu tego roku. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, która podzielona jest na dwa budynki nauka odbywa się tylko w siedzibie przy ulicy Trzeciaków, gdzie stacjonarnie uczą się dzieci z klas I-III. Szkoła wspiera swoich uczniów i dla tych, którzy mają utrudnioną naukę zdalną wypożyczany jest sprzęt. Niestety programy i aplikacje do lekcji online potrafią płatać figle.

Zadziało się dokładnie to samo co się stało na początku nauczania zdalnego wiosną, czyli po prostu wydaje mi się, że serwery „vulcanowe” z samego rana, w okolicach godziny 8:00 były maksymalnie przeciążone. 

mówi Marta Dobrowolska-Wesołowska - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim

Zarówno w Szkole Podstawowej nr 1 jak i Szkole Podstawowej nr 5 część nauczycieli pracuje w szkole a część zdalnie, z domów. W szkołach średnich póki co nauczanie zdalne przebiega bez większych problemów - poinformował nas w rozmowie telefonicznej Mariusz Łata - naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych w ostrowieckim starostwie. 
Decyzją rządu żłobki i przedszkola pozostają otwarte, oczywiście przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.  Na takich zasadach szkoły i placówki będą funkcjonowały do niedzieli 8 listopada 2020 roku. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe