OSTROWIEC: Będzie protest i przemarsz

  • 24.10.2020, 10:03
  • CodziennieWieszWięcej
OSTROWIEC: Będzie protest i przemarsz źródło: https://fb.me/e/5m1gbrS9U

Podziel się:

Oceń:

Trybunał Konstytucyjny zbadał zapis o możliwości aborcji ze względu na ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu i orzekł, że jest on niezgodny z Konstytucją. Decyzja Trybunału wywołała falę protestów w całym kraju.

Swój sprzeciw chcą wyrazić także mieszkańcy Ostrowca. W niedzielę 25 października, o godzinie 16.30 na Rynku, planowany jest protest i przemarsz pod biuro ostrowieckiego posła PiS - Andrzeja Kryja, który jest jednym z tych parlamentarzystów, którzy podpisali się pod wnioskiem do TK. Wydarzenie pod hasłem: "Marsz w obronie kobiet" utworzono w mediach społecznościowych. Odpowiedziało na nie już ponad 2 tys. osób.

 

Patryk Stępień działający w Świętokrzyskim Centrum Inicjatyw Społeczno - Kulturalnych oraz w  Unii Młodych pod biurem posła pojawił się już w piątek (23 października) wieczorem, gdzie razem z grupą aktywistów ze świeczek ułożyli napis „WON”.

zdj. https://www.facebook.com/Patryk Stępień

- Jestem pod biurem posła Andrzeja Kryja, niech dzwoni na policję, niech zgłasza prokuraturze - nie mogłem inaczej. To on był jednym z wnioskodawców #PiekłaKobiet, podpisał się pod wnioskiem o zbadanie zapisu ustawy dot. aborcji ze względu na ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu. Zapamiętamy!!!

- napisał na swoim profilu facebookowym Patryk Stępień.

zdj. https://www.facebook.com/Patryk Stępień

 

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1294411074253333

 

CodziennieWieszWięcej

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
covid666
covid666 25.10.2020, 10:14
Głosowałyście na PIS to macie swój PIS hahaha
z tej ziemi
z tej ziemi 25.10.2020, 10:01
czy obaj ostrowieccy parlamentarzyści faktycznie prezentują stanowisko mieszkańców miasta i powiatu czy tylko są bezwzględnie posłusznymi wykonawcami rozkazów jednej życiowej miernoty - jak dotąd wszystkie bardzo szkodliwe społecznie ustawy były przez nich obu głosowane ZA
Hanna
Hanna 27.10.2020, 08:05
Przeciez oni reprezentuja interes swojej partii a nie naszego kraju i społeczeństwa. Ale przecież mieszkancy Ostrowca i okolic taką reprezentacje wybrali.
Bart K.
Bart K. 25.10.2020, 11:54
Niestety, wystarczy przeanalizować wyniki głosowania w wyborach, by stwierdzić jak duże grono mieszkańców Ostrowca i powiatu oni reprezentują.

Pozostałe