Zdrowy posiłek to podstawa

  • 23.10.2020, 13:42
  • Błażej Macias
Zdrowy posiłek to podstawa
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Smacznie i zdrowo – tak wyglądają posiłki podopiecznych specjalnego przedszkola i szkoły podstawowej „Promyk” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Śniadanie, obiad i podwieczorek przygotowywane są w nowoczesnej kuchni – te posiłki mają wzmocnić przedszkolaki i uczniów przed co dzienną dawką zajęć.

Do naszej placówki uczęszczają wyłącznie dzieci z niepełnosprawnościami, dlatego zależy nam aby dzieci odżywiały się zdrowo.

- mówi Bożena Młynek, dyrektor placówki.

Przygotowanie posiłków odbywa się bez udziału oleju, a sposób przyrządzenia i jakość składników są na najwyższym poziomie. Dbałość o posiłki i opieka to ogromne wsparcie dla ich rozwoju.
 

Dla każdego dziecka odpowiednio dobrany posiłek, to także wsparcie dla jego rozwoju.

- dodaje dyrektor Młynek.

Dzieci swoje posiłki spożywają w klasach, aby zachować reżim sanitarny, który utrzymany jest również podczas organizacji zajęć w placówce.

 

Dzieci nie przemieszczają się z sali do sali, dbamy także aby zawsze myły ręce przed posiłkiem i zajęciami. Prowadzimy również pomiary temperatury aby zapewnić wszystkim jak najlepszą opiekę.

- informuje Bożena Młynek.

Przedszkole i szkoła podstawowa „promyk” jest przygotowana także na trudny czas w obecnej sytuacji epidemicznej. Przejście na nauczanie hybrydowe i zdalne nie może jednak obejść się bez wsparcia rodziców.

Jesteśmy przygotowani na nauczanie zdalne, jednak trzeba pamiętać, że nasi podopieczni to dzieci z niepełnosprawnościami, więc w razie przejścia w taki tryb zajęć będą one potrzebować opieki ze strony rodziców.

- mówi Sandra Bogusz, wicedyrektor przedszkola "Promyk".

Zajęcia w placówce odbywają indywidualnie lub grupach od 2 do 4 dzieci. Wspólna praca nauczycieli i opiekunów gwarantuje bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój podopiecznych placówki, dzięki czemu rodzice mogą spać spokojnie.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe