W niedzielę w muzeum o paleolitycznym malowaniu w jaskiniach

  • 16.10.2020, 14:57
  • #wartowiedzieć
W niedzielę w muzeum o paleolitycznym malowaniu w jaskiniach

Podziel się:

Oceń:

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „niedziela w muzeum” – tym razem pod hasłem „Malunki z głębin – o paleolitycznym malowaniu w jaskiniach”.

Piękne kolorowe obrazy, pozostawione na ścianach jaskiń przez dawnych ludzi od dawna zamieszkują naszą wyobraźnię. Malunki przedstawiające m.in. stada zwierząt czy sceny polowań są nieodzownym elementem, kojarzonym z najstarszą epoką kamienia. Na zajęciach przyjrzymy się tej wyjątkowej tematyce. Zastanowimy się, czym i jak malowano, co pojawiało się na ścianach najczęściej, a czego tam nie ma oraz poszukamy powodów ich powstawania.

- tak do udziału w warsztatach zachęcają organizatorzy.

Zajęcia odbędą się 25 października (niedziela) o godz.14.00 na terenie Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki. Czas trwania: ok. 1,5 h. Koszt zajęć: 10 zł/osoba. Chętni proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie  się pod nr telefonu 41 330 45 50 / 669 970 499 lub mailowo  mail[email protected]

Liczba miejsc ograniczona!

Organizatorzy przypominają o obowiązku przestrzegania zasad bezpieczeństwa i ochrony osobistej. Regulamin zajęć dostępny jest na stronie muzeum.
 

#wartowiedzieć

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe