Muzeum Historyczno-Archeologiczne zaprasza na spacer krajobrazowy

  • 15.10.2020, 13:51
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Do lasu udajemy się aby uciec od miejskiego zgiełku, odpocząć i zażyć świeżego powietrza. Matka natura to także jeden z najstarszych malarzy krajobrazu. To właśnie lasom i dzikiej przyrodzie poświęca się wielu artystów.
 

Analizując krajobraz, zawsze staramy się wychwycić element dominujący. Oczywiście w lesie takim elementem są drzewa, to na nich najpierw skupia się nasz zmysł percepcji, dopiero później budowany jest krajobraz go otaczający.

- mówi Tomasz Kotarski, przewodnik Muzeum Historyczno-Archeologicznego.

Muzeum Historyczno-Archeologiczne zaprasza na spacer krajobrazowy „Drzewo, Zagajnik, Las – Krajobraz Wokół Nas”. Półtorej godzinna podróż przez leśne terenu rezerwatu na Krzemionkach, to spotkanie z przyrodą, pokazującą cienką granice między światem ludzi i dzikiej natury.

 

Spacer zorganizowany został z okazji Europejskich Dni Krajobrazu, których głównym tematem jest drzewo. Dlatego postaramy się zwiedzić leśne tereny naszego rezerwatu. 

- dodaje Tomasz Kotarski.

Spacer odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18 października o godzinie 14.00 . Wszystkich zainteresowanych uczestników obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna lub mailowa.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe