Dwie placówki w powiecie wprowadziły zdalne nauczanie

  • 13.10.2020, 15:02
  • Bartek Gębusia
Dwie placówki w powiecie wprowadziły zdalne nauczanie
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Kilka dni temu zamknięta została Świetlica Środowiskowa w Kunowie, gdzie zakażenie potwierdzono u dwóch pracowników. Wszyscy, którzy mieli kontakt z chorymi zostali skierowani na kwarantannę. W ostatnim czasie potwierdzono również zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u nauczyciela pracującego w Szkole Podstawowej w Janiku i Wymysłowie. Z naszych informacji wynika, że ponad sto osób z gminy Kunów objętych zostanie obowiązkową kwarantanną. Placówki złoży wnioski do Sanepidu  dotyczące zawieszenia zajęć w szkole i przejścia w tryb zdalny, wnioski zostały zaopiniowane pozytywnie.   Sanepid jak i władze gminy Kunów apelują o przestrzeganie reżimu sanitarnego i szczególną ostrożność. 
Na ten moment wszystkie szkoły w gminie Ostrowiec Świętokrzyski pracują w trybie stacjonarnym - poinformował nas Jan Bernard Malinowski - Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta. Rodzice muszą pamiętać o tym aby kontrolować stan zdrowia swoich pociech i w przypadku wystąpienia objawów jakiekolwiek choroby skontaktować się z lekarzem i nie posyłać dziecka do szkoły. Sytuacja jest stabilna jeśli chodzi o edukację stacjonarną, a placówki zabezpieczone są na wypadek zdalnej edukacji.  Nauczyciele w dalszym ciągu doszkalają się z prowadzenia lekcji online i używania odpowiednich programów. 

 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe