10 000 beneficjentów programu „Czyste powietrze”

  • 13.10.2020, 11:18
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dziś w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisano 10  000 umowę z beneficjentem programu „Czyste powietrze”. 

"Czyste Powietrze" to jeden z bardziej znanych programów realizowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i  Gospodarki Wodnej w Kielcach. Realizowany jest on od ponad 2 lat, a dziś umowę podpisał dziesięciotysięczny jego beneficjent. [zobacz wideo] .

W pierwotnej wersji wnioski o dofinansowanie były bardzo rozbudowane, z czasem na podstawie doświadczeń i obserwacji  wprowadzano zmiany. Wnioski skrócono o połowę, uproszczono zasady,  co miało znaczący wpływ na szybkość ich rozpatrywania. Kielecki Fundusz w ramach  "Czystego powietrza" przekazał dotychczas indywidualnym osobom już ponad 186 mln, złotych. Pieniądze przeznaczane są na termomodernizacje budynków mieszkalnych wymianę  źródeł ciepła, urządzeń grzewczych.  
W rozpropagowanie programu włączyli się  również samorządowcy. W niektórych gminach, jak np. w Bałtowie, utworzono jeden z pierwszych zamiejscowych punktów obsługi beneficjentów. WFOŚiGW w Kielcach ma najwyższy wskaźnik rozpatrywania wniosków w Polsce i najmniejszą ilość wniosków odrzuconych. Średni czas rozpatrywania wniosku to 5 dni. 

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe