Ostrowczanka stanie przed sądem za jazdę po pijanemu

  • 12.10.2020, 14:12
  • Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim
Ostrowczanka stanie przed sądem za jazdę po pijanemu zdj. poglądowe z archiwum LOKALNA.TV

Podziel się:

Oceń:

Pomimo licznych i stale prowadzonych działania oraz kampanii informacyjnych przestrzegających przed wsiadaniem za kierownicę auta na

„podwójnym gazie”, nadal zdarzają się nieodpowiedzialne osoby, które będąc w stanie nietrzeźwości decydują się na jazdę.

W miniony piątek (09.10.2020) w godzinach popołudniowych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, zatrzymali do kontroli 43 letnią kobietę kierującą Audi. W trakcie rozmowy funkcjonariusze poczuli od kobiety woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że ostrowczanka miała ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz nieodpowiedzialna 43 - latka tłumaczyć się będzie przed sądem. Za to przestępstwo może jej grozić kara do 2 lat pobawienia wolności, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka kara grzywny.   

Opisany przypadek nie jest jedynym  zdarzeniem z udziałem pijanego kierowcy, odnotowanym przez policję w ostatnich dniach.

We wtorek, 6 października kilka minut przed godziną 21.00 policjanci z Wydziału Kryminalnego pełniąc służbę na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Hyundai. W trakcie interwencji okazało się, że koreańskim autem podróżowało trzech mężczyzn w wieku od 19 do 44 lat. Nie było by w tej historii nic dziwnego, gdyby nie fakt, że od 39-letniego kierującego policjanci wyczuli woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo na jaw wyszło, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Jednakże to nie koniec tej historii. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze znaleźli w pojeździe blisko 6 gramów suszu roślinnego, który wstępnie został zidentyfikowany jako marihuana. Dalsze działania potwierdziły, że zabezpieczone narkotyki należały do kierującego hyundaiem. Kolejno stróże prawa ustalili, że najmłodszy z pasażerów jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary 15 dni pozbawienia wolności za popełnione wykroczenia i to on ułatwił nabycie narkotyków. Cała trójka spędziła noc w policyjnym areszcie. Wczoraj 39 -latek oraz 19 -latek usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Dodatkowo starszy z mężczyzn odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroku sądowego za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

 

Polska złota jesień, mimo ciepłej palety barw, dla użytkowników dróg, jest porą roku niebezpieczną. W tym czasie, warunki na drodze stają się zmienne i trudne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Kolejny raz, w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg, policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę, życzliwość i empatię na drodze.

Wcześnie zapadający zmrok, opady deszczu, mgła, mokra i śliska nawierzchnia, często leżące na jezdni liście mogą powodować utrudniania dla kierujących. Niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Korzystanie z drogi, w zmieniających się warunkach drogowych, wymaga zwiększonej uwagi jej użytkowników.

 

Kierowco samochodu, jednośladu przestrzegaj przepisów ruchu drogowego, w tym:

  • Dostosuj prędkość do warunków na drodze

Dopuszczalna prędkość na danym odcinku drogi, nie zawsze jest prędkością bezpieczną. Jedź z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków na drodze, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

  • Zachowaj bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu

Utrzymuj odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.

  • Zbliżając się do przejścia dla pieszych zachowaj szczególną ostrożność i ustąp pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu

Pieszy uczestniku ruchu drogowego:

  • Myśl i żyj!

Korzystaj z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku - z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, możesz korzystać z jezdni, idź najbliżej jej krawędzi i ustępuj miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi. Korzystając z pobocza lub jezdni, chodź lewą stroną drogi.

  • Świeć przykładem - noś odblaski – bądź widoczny

Noś odblaski w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu).

  • Zadbaj o bezpieczeństwo!

Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Nie wchodź na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

 

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe