"Starożytna Historia Wina" - podróże, obrzędy i produkcja najbardziej znanego trunku na świecie

  • 08.10.2020, 14:25
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wino jako najstarszy trunek alkoholowy, znane jest na całym świecie. Jego historia rozpoczyna się we wczesnej epoce kamienia łupanego, kiedy to starożytni eksperymentowali z pierwszymi próbami wykorzystania procesu fermentacji.

Podczas niedzielnego spotkania, przejdziemy przez wczesne początki wytwarzania wina, na terenach basenu śródziemnomorskiego ale nie tylko bo odwiedzimy także Egipt, Mezopotamię i tereny Azji.

- mówi dr Szymon Modzelewski, prowadzący zajęcia.

„Starożytna Historia Wina” to warsztaty przeznaczone dla osób dorosłych. Uczestnicy dowiedzą się o początkach winiarstwa na terenach współczesnego Kaukazu, bliskiego wschodu ale także w Chinach, co może być nie małym zaskoczeniem. Przygotowana prezentacja zabierze słuchaczy w podróż do 6 wieku przed Chrystusem.

Wino było, wykorzystywane w różnego rodzaju obrzędach i rytuałach. Opowiemy o roli gospodarczej winiarstwa, aż dotrzemy do średniowiecza gdzie zarówno użycie jak i produkcja wina przeszły bardzo istotne zmiany.

- informuje dr Szymon Modzelewski.

Wino to także jeden z motorów starożytnej gospodarki, w Europie głównymi cywilizacjami zajmującymi się winiarstwem były ludy znad basenu morza śródziemnego.Wszystkie ciekawostki i historie będzie można usłyszeć już w najbliższą niedziele o godzinie 16.00 w Muzeum Historyczno-Archeologicznym na Krzemionkach. Wszystkie zainteresowane udziałem osoby, proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy.

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe