Sprzęt za ponad milion złotych trafi do ostrowieckiego szpitala

  • 07.10.2020, 15:11
  • Bartek Gębusia
Sprzęt za ponad milion złotych trafi do ostrowieckiego szpitala
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zakład Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu mimo trudności stara się polepszać warunki pracy dla medyków, a przede wszystkim jakość leczenia pacjentów. W ostatnim czasie do użytku oddany został nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy, został wyremontowany także oddział Wewnętrzny I. Służba zdrowia nie jest w najlepszym stanie, w wielu placówkach medycznych brakuje sprzętu, lekarzy i personelu, często warunki lokalowe pozostawiają wiele do życzenia, stąd też szpitale sięgają po różne formy pomocy. Starostwo Powiatowe z rezerwy budżetowej państwa pozyskało milion złotych na doposażenie szpitala, powiat do zakupów dołoży 250 tysięcy złotych. Doposażona zostanie sterylizatornia w ostrowieckim ZOZ. Nowoczesny sprzęt trafi również na oddział Okulistyki, aby stworzyć warunki m.in. do otworzenia poradni specjalistycznej.  Z puli pieniędzy zakupiony zostanie także artroskop służący do operacji kolan na oddziale chirurgii, dotychczas szpital wypożyczał taki sprzęt. 
Jeszcze w tym roku sprzęt powinien trafić na wspomniane wcześniej oddziały. Pozyskanie funduszy nie byłoby możliwe gdyby nie wspólne działania wielu osób, w tym pracowników Starostwa Powiatowego, Zakładu Opieki Zdrowotnej jak i posła Andrzeja Kryja. 

Ostrowiecki szpital od dłuższego czasu boryka się z problemami, zarówno kadrowymi, sprzętowymi jak i finansowymi. Strata szpitala w 2018 roku wynosiła 16,5 mln złotych, w 2019 zmalała do nieco ponad 12 milionów, a na koniec sierpnia tego roku strata szpitala wynosi około 4 mln złotych.  
 

Bartek Gębusia

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zorba
Zorba 07.10.2020, 18:29
Gratulacje dla posła Kryja za skuteczność.

Pozostałe