Dofinansowanie do pogrzebu - nowa metoda oszustów

  • 07.10.2020, 13:44
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj do 88-letniej mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego przyszedł mężczyzna, który podał się za pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i w trakcie rozmowy zaoferował seniorce unijne dofinansowanie do pogrzebu. 

W trakcie rozmowy fałszywy urzędnik zaoferował kobiecie przydzielenie unijnego dofinansowania do pogrzebu. Kolejno poprosił ją o przedstawienie kilku dokumentów świadczących o jej dochodach. Kobieta pokazała „urzędnikowi” odcinki z renty oraz pieniądze, którymi dysponowała. Kiedy właścicielka mieszkania zajęta była wykonywaniem poleceń mężczyzny, on wykorzystał jej chwilową nieuwagę i ukradł oszczędności.

mówi - asp. Ewelina Wrzesień - Oficer Prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

W sumie mieszkanka Ostrowca straciła 6 tysięcy złotych. Przestępcy co rusz tworzą nowe metody oszustw, najbardziej narażone są osoby starsze, seniorzy, którzy nadal są zbyt łatwowierni. 

Pamiętajmy! Jeżeli obca osoba przedstawi się, jako pracownik jakiejkolwiek instytucji, mamy prawo zażądać przedstawienia stosownej legitymacji. Możemy także telefonicznie sprawdzić, czy dana instytucja wysyłała do nas swojego pracownika. Poprośmy o obecność w czasie wizyty takiego fachowca w naszym mieszkaniu kogoś z członków rodziny lub zaufanego sąsiada. Warto zainteresować się losem starszych członków rodziny. Należy uprzedzać ich  przed niebezpieczeństwami czyhającymi na seniorów, uczulić na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści.

mówi - asp. Ewelina Wrzesień - Oficer Prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

W sprawie oszustwa na tzw. pogrzeb policja prowadzi intensywne dochodzenie. Niestety wielokrotnie seniorzy tracą oszczędności swojego życia. Jedną z metod wykorzystywaną przez przestępców, aby dokonać kradzieży, jest podanie się za tzw. fachowca. Może być to elektryk, hydraulik, pracownik administracji lub urzędnik. Bądźmy czujni, a w przypadku próby oszustwa zaalarmujmy policję.
 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe