Czterech lekarzy w ostrowieckim ZOZ zakażonych koronawirusem

  • 05.10.2020, 13:19
  • Źródło: #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Koronawirus w ostrowieckim szpitalu. Tym razem zakażonych jest czterech lekarzy oddziału Wewnętrznego II, u których wystąpiły objawy przeziębienia (grypy). Jeden z medyków jest obecnie hospitalizowany. Od niedzieli, 4 października, zostały wstrzymane przyjęcia na szpitalny odział wewnętrzny II. Jak podkreślali na konferencji prasowej dyrektorzy ostrowieckiego ZOZ: Andrzej Gruza i Adam Karolik priorytetem jest teraz ochrona Stacji Dializ funkcjonującej przy tym oddziale.
 

Dyrekcja szpitala uspokaja, sytuacja epidemiczna jest stabilna, a zamknięcie oddziału wewnętrznego II spowodowane jest przede wszystkim brakami kadrowymi. Obecnie na oddziale Wewnętrznym II przebywa 15 pacjentów i personel medyczny. Dziś zostały pobrane od tych osób próbki do badań w kierunku COVID-19.

Zmiany w organizacji pracy szpitala spowodowały, że dotychczasowe izolatorium zostało zlikwidowane, a na każdym oddziale powstały tzw. strefy buforowe przeznaczone dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. 
 

Źródło: #TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe