KUNÓW: Pożar silosu z kukurydzą

  • 01.10.2020, 09:45
  • Bartek Gębusia
KUNÓW: Pożar silosu z kukurydzą fot. KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Podziel się:

Oceń:

30 września 2020 roku, na terenie Centrali Nasiennej w Kunowie przy ulicy Fabrycznej doszło do pożaru silosu wypełnionego kukurydzą. W akcję gaśniczą zaangażowanych było 5 zastępów straży pożarnej, w tym 18 strażaków. 

Rozprzestrzenieniem ognia zagrożony był sąsiadujący budynek magazynowy zboża zlokalizowany w odległości 3 m od objętej ogniem maszyny. Na miejscu zdarzenia obecni byli pracownicy, którzy odłączyli zasilanie elektryczne oraz gazowe od urządzenia. Działania  strażaków  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu wody w natarciu z SD 37 od góry na palący się zbiornik. W celu usunięcia zalegającego zboża w maszynie, przy pomocy wkrętaków i kluczy odkręcono dekiel dolny suszarni co spowodowało systematyczne wysypywanie się surowca. Ręcznie przesypywano wysypujące się zboże na pobliski betonowy plac, gdzie przy pomocy zakładowej ładowarki pracownik zakładu przewoził je w bezpieczne miejsce.

mówi - mł. bryg. Barbara Majdak - Oficer Prasowy KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Po zakończeniu akcji gaśniczej strażacy częściowo zerwali plandekę z silosu aby oddymić jego wnętrze. Walka z pożarem trwała około pięć godzin. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

 

 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe