Warsztaty "Od Owcy do Kłębka"

  • 30.09.2020, 14:38
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Miłe, puchate i beczące – owce, w całej okazałości są jednymi z najbardziej znanych zwierząt hodowlanych na świecie. Jednak ich znaczenie w historii ludów starożytnych było bardzo różne. Opieka nad tymi zwierzętami jest nie łatwa, ale przy odrobinie wysiłku można się z nimi zaprzyjaźnić. Dlatego na terenie Muzeum Historyczno-archeologicznego zamieszkało małe stado.

Od miesiąca na terenie muzeum zamieszkały trzy owce czarnogłówki. Pomieszkują aktualnie na ternie na pradziejowej osady. To świetny pretekst do zorganizowania zajęć na temat tych zwierząt. 

- mówi Beata Celebańska, prowadząca zajęcia.

W czasach starożytnych owce hodowane były dla mięsa, jednak  bardzo szybko okazało się, że są one świetnymi producentami wełny. Muzeum Historyczno-Archeologicznym odkryje przed uczestnikami zajęć „Od Owcy do Kłębka”. , wszystkie tajemnica z życia i dziejów owiec w różnych kulturach.

W kulturze ludowej często łączono owce z żydem. Wierzono, że jeśli żyd pogłaszcze czyjąś owcę, to na jego gospodarstwo spłynie radość i dostatek.

- zdradza Beata Celebańska.

Dla młodszych uczestników przygotowano także warsztaty plastyczne, gdzie każdy będzie mógł wykonać swoją owieczkę. Będzie także okazja aby zapoznać się z nowymi mieszkańcami Rezerwatu „Krzemionki”. Warto zaznaczyć, że sobotnie spotkania będą od przyszłych zajęć spotkaniami niedzielnymi.
 

Postanowiliśmy od października przenieść nasze zajęcia z soboty na niedziele, która wydaje nam się bardziej sprzyjająca odpoczynkowi ale także tego rodzaju spotakniom.

- dodaje Beata Celebńska.

Zmianie nie ulegnie godzina spotkań. Warsztaty będą rozpoczynać się o godzinie 11.00. Przypominamy, że na zajęcia obowiązuje rejestracja telefoniczna lub mailowa.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe