Fani motoryzacji odwiedzili Muzeum Historyczno-Archeologiczne na Krzemionkach

  • 28.09.2020, 15:22
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Samochody,motoryzacja to pasja zarówno mężczyzn jak i kobiet. To zdaniem wielu, również trudna miłość i ciężka praca. Pasjonaci aby utrzymać swoje obiekty westchnień w jak najlepszym stanie, nie szczędzą środków finansowych i pracy, bo nic nie sprawia większej satysfakcji jak opieka i remont wymarzonego samochodu.

Samochód kupiłem w lutym zeszłego roku. Renowacja i doprowadzenie go do stanu fabrycznego trwało ok 18 miesięcy. Poświęciłem temu całe serce i bardzo dużo pracy.

- mówi Kuba, jeden z uczestników Świętokrzyskiego Rajdu Samochodów Zabytkowych.

W niedzielny poranek na parkingu przed budynkiem Muzeum Historyczno-Archeologicznym na Krzemionkach, pasjonaci czterech kółek, spotkali się w ramach kolejnej już edycji Świętokrzyskiego Rajdu Samochodów Zabytkowych. Celem imprezy oprócz wspólnego dzielenia się pasją jest odkrywanie walorów edukacyjnych ziemi świętokrzyskiej.

Nasz rajd chcemy rozpocząć od zwiedzania rezerwatu "Krzemionki", później planujemy podróż do Opatowa a by zakończyć go odwiedzinami zamku "Krzyżtopór".

- dodaje Kuba.


 

Wśród aut zaprezentowanych podczas rajdu znalazły się zarówno wiekowe, klasyczne i ekstrawaganckie samochody, mniej znane marki ale także liderzy wśród samochodów sportowych. Mustangi, Mercedesy czy Porsche -każdy model to osobna historia.

Każdy samochód to unikalna historia przedstawiona oczami właściciela. To prawdziwa miłość, pasja i ciężka praca. Same samochody, które biorą udział w rajdzie to pojazdy pamiętające nawet lata 50 ubiegłego wieku.
- mówi Ryszard Krzysztofik z Automobileklub w Kielcach.


 

Świętokrzyski Rajd Samochodów Zabytkowych co roku odwiedza najciekawsze miejsca na terenie województwa świętokrzyskiego, dla uczestników są to niezapomniane chwile oraz okazja do wspólnych dyskusji na temat aut i świata motoryzacji.

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe