OSTROWIEC: Nauczycielka z PSP 5 chora na COVID-19

  • 27.09.2020, 14:27 (aktualizacja 28.09.2020, 21:55)
  • CodziennieWieszWięcej
Nauczycielka z  PSP 5 chora na COVID-19
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Publicznej Szkole Podstawowej numer 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim u jednej z nauczycielek potwierdzono zakażenie koronawirusem. Najprawdopodobniej kobieta zaraziła się od swojego męża. Dyrekcja szkoły o fakcie dowiedziała się w niedzielę rano. Nauczycielka w ostatnim czasie prowadziła zajęcia z sześcioma klasami na każdym etapie edukacyjnym. W związku z tym, kwarantanną zostaną objęci uczniowie z sześciu klas oraz dwóch nauczycieli i członkowie ich rodzin. Kwarantanna osób, które miały kontakt z zakażoną, potrwa przynajmniej tydzień.

- Rodzice uczniów, którzy mogli mieć kontakt z nauczycielką już zostali poinformowani. Chodzi dokładnie o ponad 100 uczniów i ich rodziny, które objęte zostaną kwarantanną. 

W naszej szkole nauczyciele prawie nie mają ze sobą kontaktu między lekcjami, więc na szczęście tylko dwóch będzie objętych kwarantanną. W częściach wspólnych w szkole obowiązuje nakaz noszenia maseczek, zaś na lekcjach nauczyciele noszą przyłbice lub maseczki. 

- mówi dyrektor szkoły, Marta Dobrowolska-Wesołowska.

W klasach, w których uczniowie  zostaną objęci kwarantanną,  przez najbliższy tydzień prowadzone będzie zdalne nauczanie w postaci przekazywania uczniom materiałów do samodzielnej nauki.

CodziennieWieszWięcej

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rodzic
rodzic 28.09.2020, 22:33
Co za brednie. Oczywiście, że nauczyciele nie noszą maseczek ani przyłbic bo moje dziecko jest w jednej z klas która została objęta kwarantanną. Wprowadzili kwarantanne w niedziele gdzie dzieci i ich rodzice mieli kontakt z masą ludzi. Co za paranoja.
nauczyciel
nauczyciel 28.09.2020, 22:30
Nosimy przyłbice!!!
rodzic
rodzic 28.09.2020, 22:44
Sugeruje Pan/i, że dzieci kłamią ? Moje dziecko jak i inne narzekają, że upominacie je o maseczki, a sami nie zakładacie maseczek i przyłbic. Nie mówię, że wszyscy, ale są tacy nauczyciele wśród Was.
Zbych
Zbych 27.09.2020, 22:23
Mam dziecko w tej szkole. Nauczyciele nie noszą na lekcjach żadnych maseczek!
Coś Pani Dyrektor przekłamuje...
JURANT
JURANT 27.09.2020, 19:25
Juz czuć panike w OSTOWCU

Pozostałe