"Mała książka - wielki człowiek" - akcja promująca czytanie wśród rodziców i dzieci

  • 24.09.2020, 13:47
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dobra książka potrafi połączyć pokolenia, dzięki wspólnej historii zacieśnia relacje między rodzicem i dzieckiem. Jesień to doskonały okres aby wspólnie z naszymi pociechami odwiedzić lokalną bibliotekę. Uczyć i czytać dzieciom warto od najmłodszych lat.

Jeśli dzieci widzą, że rodzice czytają, będą próbować ich naśladować, co na pewno zaprocentuje w przyszłości dla ich rozwoju i ciekawości świata.

- mówi Katarzyna Fudalej, pracownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Kunowie.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kunowie po raz drugi bierze udział w ogólnopolskiej akcji przygotowanej przez Instytut Książki, „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym, dla których w ramach projektu przygotowano wyprawkę i upominki.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym odwiedzające naszą bibliotekę otrzyma od nas swoja pierwsza czytankę oraz założymy mu jego własną kartę "Młodego Czytelnika". Na karcie za każdą wypożyczoną książkę, dzieci będą zbierać kolorowe naklejki.

- informuje Katarzyna Fudalej.

Po zapełnieniu „Karty Małego Czytelnika” 10 naklejkami, każde dziecko zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowanie. W ubiegłym roku akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Miejsko-Gminną Bibliotekę w Kunowie odwiedziło 78 przedszkolaków, wydano aż 31 dyplomów.

Mamy już doświadczenie w tego rodzaju akcjach, ponieważ w zeszłym roku ten projekt przyciągnął dużą liczbę dzieci.

- mówi Katarzyna Fudalej.

Dzięki akcji dzieci poznają jedno z najważniejszych miejsc dla młodego czytelnika, czyli bibliotekę , zostając pełnoprawnymi uczestnikami lokalnego życia kulturalnego. Do wydarzenia zgłosiło w sumie ponad 5000 bibliotek z oddziałami dziecięcymi w całej Polsce. Do tej pory „Wyprawki Czytelnicze” odebrało blisko 300 tys przedszkolaków.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe