BAŁTÓW: Od 1 listopada ruszy Środowiskowy Dom Samopomocy

  • 23.09.2020, 15:03
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Szpachle, młoty, pędzle poszły w ruch. Trwa remont budynku po dawnej Szkole Podstawowej w Wólce Bałtowskiej gdzie już niebawem swoje miejsce znajdą osoby niepełnosprawne. Środowiskowy Dom Samopomocy to pierwsza taka inwestycja w gminie Bałtów. 
20 osób niepełnosprawnych z gminy Bałtów będzie mogło skorzystać z różnorodnych zajęć i form pomocy. W Środowiskowym Domu Samopomocy przygotowana zostanie m.in. sala do rehabilitacji, pracownia kulinarna czy multimedialna. Po zakończeniu prac remontowych, sale zostaną odpowiednio wyposażone. Obecnie pracownicy Urzędu Gminy w Bałtowie prowadzą procedury ofertowe.  Najprawdopodobniej ŚDS zacznie funkcjonować od 1 listopada 2020 roku. 
W budynku Środowiskowego Domu Samopomocy, mieszkańcy Wólki Bałtowskiej doczekają się świetlicy wiejskiej.  Wójt Hubert Żądło podkreśla, że ważna jest integracja, a przede wszystkim wspólne działania dla dobra wszystkich mieszkańców. 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Wólce Bałtowskiej powstaje dzięki środkom finansowym z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które pozyskała Gmina Bałtów.
 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe