Relikwie Świętego Jana Pawła II trafiły do Domu Ulgi w Cierpieniu

  • 23.09.2020, 14:24
  • Bartek Gębusia
Relikwie Świętego Jana Pawła II trafiły do Domu Ulgi w Cierpieniu
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Rok 2020 został ustanowiony przez sejm Rokiem Świętego Jana Pawła II. W wielu miastach i miasteczkach lokalne społeczności na różne sposoby świętowały urodziny papieża Polaka. W ostrowieckim hospicjum Domu Ulgi w Cierpieniu, żywym pomniku Jana Pawła II odbyły się oficjalne obchody jubileuszu, w których uczestniczył bliski współpracownik Ojca Świętego, obecny metropolita lwowski arcybiskup Mieczysław Mokrzycki.  Arcybiskup Mokrzycki wspomina św. Jana Pawła drugiego jako człowieka pracowitego, człowieka modlitwy, cieszącego się życie, a także osobę o dużym poczuciu humoru. 23 września to szczególny dzień dla społeczności Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II i z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich bowiem na ręce księdza Pawła Anioła przekazane zostały relikwie Ojca Świętego.  Ksiądz Paweł Anioł podkreśla, że relikwie Jana Pawła II są swego rodzaju dopełnieniem działalności Domu Ulgi w Cierpieniu.  Niestety obecna sytuacja epidemiczna ogranicza możliwości celebrowania  relikwii. 
Dzisiejszy dzień był okazją także do świętowania jubileuszu 25-lecia kapłaństwa księdza Pawła Anioła jak i duchownych z diecezji sandomierskiej. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe