Marszałkowie województw będą dyskutowali o unijnych pieniądzach

  • 23.09.2020, 09:56
  • Agnieszka Cybulska
Marszałkowie województw będą dyskutowali o unijnych pieniądzach Urząd Marszałkowski (archiwum)

Podziel się:

Oceń:

W czwartek  (24 września) w Zielonej Górze zbierze się Konwent Marszałków Województw RP.  Województwo świętokrzyskie będzie reprezentował  marszałek Andrzej Bętkowski.  Zgodnie z zapowiedziami obrady mają być zdominowane debatą o przyszłym budżecie unijnym i możliwości wykorzystania  środków m. in. z Krajowego Planu Odbudowy. Już za chwilę rozpocznie się przecież kolejna tzw. perspektywa finansowa. Podczas Konwentu o polityce spójności będzie mówił przedstawiciel Komisji Europejskiej, kierownik z Dyrekcji Generalnej ds. Badań Naukowych i Innowacji  - Magda de Carli. Gościem spotkania marszałków województw będzie Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, która ma  przedstawić n, bieżące informacje o realizacji, założeniach i projektach składanych do Krajowego Planu Odbudowy – opartego na funduszach unijnych.  Plan Odbudowy ma wspierać polską gospodarkę po pandemii, pozwalającego na rozwój technologii, innowacyjności i konkurencyjności.

Samorządowcy mają dyskutować także o o wyzwaniach klimatycznych i zmianach w polskiej szkole, które wynikają  z trwającej pandemii i konieczności dostosowania placówek do wymogów sanitarnych.

 

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe