Rower, aplikacja i dobra zabawa - druga edycja zmagań o "Puchar Rowerowej Stolicy Polski" trwa

  • 22.09.2020, 12:43
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

"Rower to jest świat" - śpiewał Lech Jarenka. Może nie świat ale przynajmniej Polskę uda się podbić ostrowieckim rowerzystom podczas Rajdu Rowerowego zorganizowanego z okazji drugiej edycji walki o "Puchar Rowerowej Stolicy Polski".

 

Każdy lubi rywalizację, a jeśli chodzi o zmagania rowerowe, to gmina Ostrowiec Świętokrzyski i Stowarzyszenie "Ostrower" są gotowe na podjęcie każdego wyzwania. Szczególnie gdy chodzi o walkę o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Trwająca druga edycja pomimo ograniczeń związanych z pandemią przyciągnęła wielu amatorów rowerowych podróży a pierwsze treningi już za nimi.

Z powodu pandemii rywalizacje zostały przeniesione z maja na wrzesień. Dzięki temu od czerwca do sierpnia, prowadzone były treningi poprzedzające główne zawody. Nam jako Ostrowcowi udało się zająć w nich trzeci miejsce.

- mówi Kamil Stelmasik, prezes Stowarzyszenia "Ostrower".

Do tego rocznej zabawy przystąpiły 44-y miasta z całej Polski. Dlatego w tym roku już od początku września, ostrowieckie środowisko rowerowe walczy o kolejne kilometry, które jak do tej pory pozwoliły wznieść się na 10 pozycję w kwalifikacji. To nie koniec ponieważ dla uczestników rywalizacji czeka jeszcze jedno wyzwanie – 2 edycja rajdu rowerowego w nowej odsłonie, który odbędzie się 27 września.

Chcemy zaproponować mieszkańcom Ostrowca indywidualny start. Każdy może wyruszyć z dowolnego miejsca w mieście, pod warunkiem, że dotrze do Muzeum Historyczno-Archeologicznego między godziną 10.00 a 11.00. Tam odbędzie się druga część rajdu, uczestnicy odbiorą przygotowane przez pracowników mapy, które poprowadzą ich szlakiem rowerowym wokół rezerwatu. Pamiętajmy aby cały czas mieć włączoną aplikację.

- tłumaczy Kamil Stelmasik.

Oprócz startów indywidualnych przygotowano starty grupowe po 10 osób. Grupy wyruszą z dziedzińca Ostrowieckiego Browaru Kultury między 9.00 a 10.00.

Po pokonaniu trasy, na uczestników czekać będzie ognisko oraz konkursy z nagrodami.

- dodaje Kamil Stelmasik.

Organizatorzy przypominają o własnym prowiancie. Warto pamiętać, że zabawa trwa do końca miesiąca. Dodatkowe punkty dla Ostrowca można zdobywać codziennie aż do 30 września.

 

 

 

 

 

 

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe