Trwa śledztwo w sprawie ks. Józefa G.

  • 21.09.2020, 14:04
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ksiądz Józef G., proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim został aresztowany, po tym jak Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu wznowiła śledztwo w sprawie przestępstwa jakiego miał dopuścić duchowny w lat 2005-2006, w tym czasie pełnił on funkcję proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu. Wówczas śledztwo zostało umorzone. Według informacji, której udzielił Andrzej Dubiel - rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu w tamtym czasie materiał dowodowy nie był wystarczający. 
Postępowanie zostało wszczęte pod koniec czerwca 2019 roku, o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zawiadomienie złożył oficjał Sandomierskiego Sądu Biskupiego w Sandomierzu. Na oficjalnej stronie internetowej Diecezji Sandomierskiej pojawiło się specjalne oświadczenie, w którym czytamy:

W związku z tymczasowym aresztowaniem ks. Józefa G., któremu postawiono m.in. zarzuty wykorzystywania seksualnego osoby małoletniej, wyrażamy nadzieję, że prowadzone postępowanie kanoniczne i świeckie doprowadzi do pełnego wyjaśnienia tej sprawy. Zapewniamy o współpracy ze Stolicą Apostolską i Prokuraturą.  Przepraszając za zło pedofilii Pokrzywdzonych i wspólnotę Kościoła, jesteśmy blisko duszpasterzy i wiernych parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu, gdzie miało dojść do przestępstwa w latach 2005 – 2006 i parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie pracował ww. duchowny.

 

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu z dnia 15 września 2020 ksiądz Józef G. został zatrzymany na 3 miesiące. Duchownemu postawiono w sumie dwa zarzuty, jeden związany z molestowaniem seksualnym małoletniego poniżej 15 roku życia, a drugi dotyczący bezprawnego wpływania na pokrzywdzonego. Ksiądz Józef G. przesłuchiwany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Złożył również wyjaśnienia, które są sprzeczne z dowodami zebranymi w tej sprawie. 

Bartek Gębusia

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
o. Misjonarz
o. Misjonarz 22.09.2020, 20:19
Ks. Józef Grochala został wyświęcony 24 czerwca 1988 r. W 2006 r. otrzymał nominację na proboszcza Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, a rok później został mianowany kanonikiem Kapituły Kolegiackiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wcześniej pełnił funkcję proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu.

Pozostałe