EKO - KINO czyli ekologiczna edukacja w miejskiej przestrzeni

  • 21.09.2020, 13:27
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Tego jeszcze nie było, ale się sprawdziło. W piątek na kieleckim Placu Artystów odbyło się wydarzenie promujące właściwe postawy ekologiczne pod hasłem: EKO-KINO. Patronat honorowy nad imprezą objęło Ministerstwo Klimatu, a organizatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

EKO-KINO czyli wyświetlanie filmów edukacyjnych związanych z ochroną środowiska, ale to również event, gdzie będzie można wygrać nagrody w postaci drzewek. Jest to też forma edukacyjna, ponieważ będą to pytania związane z edukacją ekologiczną, czyli jeżeli mieszkaniec odpowie na pytanie, otrzymuje drzewko. Nie są to trudne pytania. Są również doradcy energetyczni, którzy będą informować na temat realizowanych programów przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska w Warszawie, jak również Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska, szczególnie fundusz w Kielcach 

- mówi Ryszard Gliwiński, prezes Zarządu WFOŚiGW w Kielcach.

 

EKO-KINO to bardzo ważne wydarzenie promujące to, co najważniejsze, bez czego nie możemy tak naprawdę żyć, czyli naszego naturalnego środowiska.To ochrona powietrza, wód, przyrody. Myślę, że tego typu wydarzenia są bardzo ważne i istotne. Powinniśmy już kierować takie akcje edukacyjne do tych najmłodszych, przedszkolaków i WFOŚ w taki sposób swoje zadania realizuje 

- mówi poseł Agata Wojtyszek. 

Piątkowe wydarzenie w plenerze miało zachęcać społeczeństwo  do życia w zgodzie z naturą. Były konkursy dla najmłodszych i nieco starszych, a wiedzą fachową dzielili się doradcy energetyczni, udzielając m. in informacji o programach realizowanych przez WFOŚiGW w Kielcach. Pytania quizu dotyczyły m.in. akcji "Czyste powietrze" i "Moja woda" czy sposobów na oszczędzanie prądu. Uczestnicy mogli pobrać także darmowe ulotki i dowiedzieć się kilku ciekawostek  ekologicznych.

Na rolę tego typu akcji  zwrócił również uwagę wójt gminy Bałtów - Hubert Żądło , który podkreślił rangę pomocy jaką z Wojewódzkiego Funduszu otrzymują świętokrzyskie samorządy.

W piątek w Kielcach projekty edukacyjne zostały umiejscowione w przestrzeni miasta, udostępnione zostały tym samym szerszemu gronu odbiorców. Wsparciem dla środowiska i jego ochrony były również rozdane sadzonki drzew, tych w ramach akcji #sadziMY w całym kraju rozdano i posadzono milion. Na placu Artystów w Kielcach nie zabrakło muzycznego akcentu. Inicjatywę uświetnił koncert zespołu regionalnego "Kapela sołtysa z Wąchocka".

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe