Ostrowieccy leśnicy rozdali ponad 2,5 tysiąca sadzonek

  • 18.09.2020, 10:35
  • Bartek Gębusia
Ostrowieccy leśnicy rozdali ponad 2,5 tysiąca sadzonek
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Leśnicy w swojej codziennej pracy troszczą się o przyrodę, dbają o zwierzęta, doglądają drzew i starają zwiększać zalesienie. Rocznie w Polsce Lasy Państwowe sadzą około 500 milionów drzew. Rolą leśników jest także uświadamianie społeczeństwa jak ważne są lasy i środowisko. Stąd też szereg akcji edukacyjno-informacyjnych. Po raz kolejny Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski zachęcało mieszkańców do sadzenia drzew.  Sadzonki w ramach akcji #SadziMy Las zostały odebrane przez mieszkańców, a więc teraz trzeba je zasadzić. Wiktoria, która po raz pierwszy wzięła udział w akcji już wie gdzie ją posadzi. 

Koło domu - to jest taka lokalizacja, która pozwoli nam cieszyć się ich widokiem na co dzień. 

mówi - Wiktoria

Pamiętajmy, że o drzewka należy odpowiednio zadbać. Leśnicy szczegółowo opowiadali co należy zrobić jeżeli jesteśmy posiadaczami danej sadzonki.  Swoją wiedzą służyli także przedstawiciele  ostrowieckiego oddziału Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt.  Drzewa są potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Łącznie w ramach akcji #sadziMY do mieszkańców Polski trafiło milion sadzonek drzew. Sadzonki były rozdawane w 430 nadleśnictwach i 17 Regionalnych Dyrekcjach Lasów Państwowych. 

 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (11)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
green
green 22.09.2020, 09:17
Takich akcji jak najwięcej !!! Nawet gdyby za sadzonkę drzewka czy krzewu trzeba byłoby zapłacić symboliczną kwotę.Jest na ostrowieckich blokowiskach wiele terenów niezadrzewionych na których rośnie tylko trawa i aż się prosi o nasadzenia drzew a jeszcze bardziej krzewów ozdobnych bo one z czasem nie będą zagrożeniem spowodowanym wichurą.
Oby te akcje Nadleśnictwa stały się tradycją i corocznie były prowadzone z agitacją lokalnych mediów.
Pamiętajmy o ogrodach...

Pozostałe