Prawdziwa "złota" jesień w Biurze Wystaw Artystycznych

  • 16.09.2020, 17:58
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

"Elementarz Polskiego Dizajnu" zaprezentowany w Ostrowcu, wzbudził ciekawość wielu osób. Wystawę można zwiedzać indywidualnie ale popularnością cieszy się także wśród grup zorganizowanych. Uczniowie ostrowieckich szkół mogą na jej podstawie odbyć lekcje, tym bardziej,  że galeria zadbała o walory edukacyjne.

Edukacja jest najważniejsza, a edukując tych najmłodszych, edukujemy też rodziców. Być może to właśnie dzieci przyprowadzą na wystawę kogoś dorosłego i ten sposób wprowadzą go w świat sztuki.

- mówi Ewa Solarz, kustosz wystawy.

Koronawirus nie odstrasza osób chcących zgłębiać historie Ostrowca, dlatego nadal można zapisywać się na spotkania z cyklu "Spacerownika Po Mieście".

Spacery są tematyczne a wśród nich spacer dotyczący architektury Ostrowca, żydowski Ostrowiec, spacer z hutą w tle oraz zwiedzanie kolegiaty św. Michała Archanioła.

- mówi Wojtek Mazan, prowadzący spotkania.

Biuro Wystaw Artystycznych dba o artystyczną edukację. W czasie pandemi "Historia Sztuki" została przeniesiona na łącza internetowe.

Na czas pandemii zajęcia z "Historii Sztuki" prowadzone były online. Teraz wracamy do naszej sali warsztatowej, kontynuować zajęcia, prezentować kolejne dzieje sztuki, od starożytności do czasów współczesnych.

- informuje Wojtek Mazan, prowadzący zajęcia.

Przypomnijmy, że w tym roku Biuro Wystaw Artystycznych obchodzi 25-lecie działalności. Przez te wszystkie lata, w murach ostrowieckiej galerii mogliśmy podziwiać dzieła wielu artystów. Galeria jest organizatorem jesiennych salonów sztuki, które są jednymi z bardziej rozpoznawalnych i prestiżowych imprez kulturlanych.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe