Konkurs z okazji "Dnia Głośnego Czytania"

  • 16.09.2020, 16:12
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Głośne czytanie wzmacnia naszą pewność siebie, zwiększa zasób naszego słownictwa oraz normuje rytm serca i uspokaja umysł. Dodatkowo buduje naszą wrażliwość emocjonalną.

Jeśli czytamy po cichu, to tylko po to, żeby poznać treść. Natomiast głośne czytanie pozwala nam się bardziej wczuć się i utożsamić z bohaterami. Dodajemy, że głośne czytanie nadaje też charakteru temu co czytamy.

- mówi Anna Sokołowska, z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu.

29 września obchodzimy Ogólnopolski dzień głośnego czytania. Święto zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. najważniejszymi beneficjentami tego święta są dzieci. W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna i Lokalna. TV zapraszają ostrowczan do udziału w okolicznościowym konkursie

Zachęcamy naszych czytelników, aby telefonem komórkowym nagrali dwuminutowy filmik, podczas czytania na głos, który później prześlą do nas drogą mailową.

- zachęcała Edyta Wojtiuk-Wołodkiewicz, z MBP w Ostrowcu.

Filmiki należy przesyłać do biblioteki w terminie między 19 a 24 września. Najciekawsze z nich zostaną profesjonalnie nagrane przez Lokalną.TV i wyemitowane na antenie. Dla najlepszych literackich interpretacji będzie niespodzianka. Najważniejsza jest kreatywność.

Liczymy na państwa kreatywność i zapraszamy do czytania Państwa ulubionych wierszy czy powieści. Wybór fragmentu książki pozostawiamy czytelnikom.

- dodaje Anna Sokołowska.

Do konkursu mogą przystąpić Czytelnicy którzy skonczyli 5 lat. Konkurs odbywa się bez kategorii wiekowych, nie określono górnej granicy wieku. Zatem wystarczy tylko wziąć ksiązkę, tę ulubioną i głośno przeczytać krótki fragment, nagrywajac jednocześnie to wykonanie np.telefonem

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe