"Życie w rzymskim mieście" - opowieść o pierwszych miastach

  • 14.09.2020, 13:21
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Nie tylko drogi ale także wiele budynków, rozwiązań w infrastrukturze współczesnych miast wskazuje, że to Rzymianie byli pierwszymi budowniczymi wielu współczesnych metropolii.

Czy wiemy jak żyli starożytni rzymianie? Odpowiedzi na to pytanie szukali uczestnicy sobotniego spotkania w Muzeum Historyczno-archeologicznym. Przygotowana przez dr Szymona Modzelewskiego opowieść zabrała wszystkich na wirtualnym spacerze po największych rzymskich miastach. Miastach zlokalizowanych na terenach współczesnej Europy, Azji i Afryki.

Przygotowana przeze mnie prezentacja pokaże plany starożytnych miast, fotografie zabytków ale także rekonstrukcje, które pozwolą uczestnikom cofnąć się w te kilka wieków wstecz i dosłownie odbyć podróż ulicami rzymskich miast.

- mówił dr Szymon Modzelewski, prowadzący prelekcje.

Uczestnicy mieli możliwość poszerzenie swojej wiedzy i zaspokojenia ciekawości o starożytnej kulturze i historii. Dla najmłodszych była to okazja być może do rozbudzenia ciekawości.

Życie starożytnych rzymian zmieniało się na przestrzeni wieków. Pozostałości po cesarstwie znaleźć można w wielu współcześnie istniejących miastach tj Londyn czy Paryż ale wszystkie drogi zawsze prowadzą do Rzymu.

 

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe