Uniwersytet Trzeciego Wieku przygotowuje się do nowego roku akademickiego

  • 11.09.2020, 15:17
  • Błażej Macias
Uniwersytet Trzeciego Wieku przygotowuje się do nowego roku akademickiego
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zawsze ambitni i chętni do udziału w wielu imprezach. Seniorzy dzięki zajęciom na Uniwersytecie Trzeciego Wieku rozwijają się i są aktywni.

Seniorzy to bardzo aktywna grupa społeczność Ostrowca, biorą udział w imprezach miejskich i wydarzeniach kulturalnych, są też aktywni fizycznie a to między innymi dzięki działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W ubiegłym roku na zajęcia i wykłady uczęszczało 270 osób. W tym roku władze stowarzyszenia liczą na kolejnych słuchaczy, którzy już niebawem będą mogli zapisać się na nowy rok akademicki. Przyszykowano bogatą ofertę zajęć i aktywności.

Wśród zajęć oferowanych przez nasze stowarzyszenie znalazły się lektoraty z języków obcych, przygotowaliśmy też 5 seminariów naukowych oraz warsztaty z rękodzieła.

- informuje Matylda Niewójt, prezes zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Seniorzy będą mieli okazje spełnić się artystycznie oraz poprawić kondycję na zajęciach ruchowych. Taniec ludowy, śpiew, gimnastyka to kilka zajęć, które znajdują się w ofercie uniwersytetu.

Bierzemy także czynny udział w trzech projektach, które realizujemy już od 1 lipca.

- dodaje Matylda Niewójt.

Uniwersytet oprócz projektów i samych zajęć ma na celu pomagać wszystkim osobom starszym z radzeniem sobie z samotnością.

Chcemy być aktywni jako seniorzy i pomagać osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, osobom samotnym lub w depresji.

- zaznaczyła prezes Niewójt.

Zapisy na nowy rok akademicki będą trwać od 16 września do 18 października w każdą środę i piątek między godziną 10.00 a 12.00.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe