Moduł „Student”: 17 września rozpoczyna się nabór wniosków

  • 11.09.2020, 11:23
  • Bartek Gębusia
Moduł „Student”: 17 września rozpoczyna się nabór wniosków
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dzięki II modułowi programu Aktywny Samorząd, osoby niepełnosprawne, które chcą kontynuować bądź rozpocząć studnia mogą skorzystać z dofinansowania. Od 17 września Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim rusza z naborem wniosków, który potrwa do 10 października, jednak osoby, które dotychczas korzystał z tej formy pomocy muszą pamiętać o uregulowaniu zaległości w dokumentach.  Do II modułu programu wnioski można składać tylko i wyłącznie drogą elektroniczną. Na stronie PCPR-u, 17 września pojawią się szczegółowe informacje i instrukcje jak wypełnić dokumenty w Systemie Obsługi Wsparcia. 

Przedłużony został także nabór wniosków na wsparcie finansowe dla osób niepełnosprawnych, które nie mogły korzystać w czasie pandemii z zajęć w specjalnych ośrodkach: warsztatach terapii zajęciowej, środowiskowych domach samopomocy etc.  Decyzją zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych nabór wniosków został przedłużony do 15 października. W tym przypadku osobny niepełnosprawne mogą uzyskać rekompensatę w kwocie 500 złotych maksymalnie przez 3 miesiące. 

W tym przypadku wnioski można składać przez internet a także tradycyjnie, w formie papierowej, wzory dokumentów dostępne są na stronie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe