Terytorialsi byli na targach przemysłu obronnego

  • 10.09.2020, 14:14
  • Błażej Macias
Terytorialsi byli na targach przemysłu obronnego
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Służą nie tylko jako żołnierze ale także jako doradcy. Zaprezentowali swój rynsztunek, pojazdy oraz nowinki militarne. Służyli także pomocą dla osób chcących zasilić szeregi 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Tegoroczny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego na Targach Kielce nie mógł się odbyć bez 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na wystawie terytorialsów można zobaczyć wiele sprzętu używanego przez żołnierzy WOT-u.

Prezentujemy rynsztunek bojowy stosowany podczas działań i szkoleń naszej brygady. Wśród sprzętu znalazły się karabiny MSBS GROT czy pistolety VIS 100. Oprócz tego prezentujemy także pojazdy oraz Przenośny Moduł Zasilania Lekkiej Piechoty.

- mówi st. szer. Daniel Woś, rzecznik prasowy dowódcy 10 ŚBOT

Twórcą innowacyjnego sprzętu jest jeden z członków 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej mł. chor. Artur Natkański. Nowoczesne rozwiązanie zwiększa żywotność baterii wykorzystywanych w przenośnych radiostacjach, będących na wyposażeniu każdego żołnierza oraz możliwość ładowania ich przez panele słoneczne.

Na naszym stanowisku pojawiło się już kilka osób zainteresowanych służbą.  Pomoc oraz dodatkowe informacje oferują żołnierze Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego, do których można się zgłosić i złożyć swój akces.

Działania Mobilnego Zespołu mają przede wszystkim usprawnić rekrutacje nowych członków WOT co jest odpowiedzią na utrudnienia związane pandemią koronawirusa. Pomimo restrykcji sanitarnych panujących na targach, chętnych do służby nie brakowało.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe