Pomóżmy Basi wygrać z rakiem!

  • 10.09.2020, 13:22
  • Bartek Gębusia
Pomóżmy Basi wygrać z rakiem!
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Pani Basia mieszka w Lipsku, od 1995 roku zawodowo związana jest z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej. Prywatnie mama dwóch chłopców. Dotychczas zdrowa i szczęśliwa kobieta, jednak w wieku 45 lat lekarze zdiagnozowali u pani Basi raka jelita grubego. Kobieta przeszła już chemioterapię, operację usunięcia ogniska pierwotnego, później znów chemioterapię oraz radioterapię. Cały czas pani Basia jest pod kontrolą lekarską.

Obecnie jestem na chemii podtrzymującej, która niestety nie wyleczy mnie a jedynie spowoduje spowolnienie choroby a przy tym również jeszcze bardziej osłabi mój organizm. 

mówi - pani Basia

Niestety, czas pandemii utrudnia szanse na wyleczenie. Pół roku czekano na decyzję lekarzy o dalszym leczeniu, rak rósł i rośnie w siłę. Szansą na poprawę zdrowia pani Basi jest operacja NanoKnife, niestety nie jest ona refundowana. 
Na czym polega działanie NanoKnife?   Aparat, za pomocą którego przeprowadzane są zabiegi operacyjne, składa się z generatora impulsów wysokiego napięcia oraz wbudowanego komputera z oprogramowaniem do planowania i sterowania zabiegiem. W celu precyzyjnego ustalenia operowanego pola jest możliwość podłączenia do 6 elektrod. Rozmieszczanie elektrod odbywa się pod kontrolą USG lub tomografu komputerowego.

Pani Basia zakwalifikowała się do operacji w Krakowie, jej termin ustalono na 25 września, zatem czasu jest niewiele, a dokładnie 69 tysięcy złotych tyle potrzeba aby Pani Basia mogła przejść operację. Każdy może pomóc a sposobów jest kilka. Prowadzona jest internetowa zbiórka pieniędzy na portalu Pomagam.pl, wesprzeć leczenie Basi można poprzez licytacje na portalu społecznościowym. Już niebawem Fundacja Bo w Nas Jest Moc przygotuje puszki do kwestowania. każdy kto chce pomóc w tej nierównej walce proszony jest o kontakt z Fundacją. 

 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe