Przyszli lekarze mogą otrzymać stypendium. Trwa nabór wniosków

  • 10.09.2020, 10:36
  • CodziennieWieszWięcej
Przyszli lekarze mogą otrzymać stypendium
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Do 15 października 2020 r. trwa nabór wniosków o przyznanie stypendiów studentom kształcącym się na kierunku lekarskim w uczelni mającej siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Studenci medycyny, jeśli zadeklarują, że w przyszłości podejmą pracę w jednym ze szpitali, dla którego podmiotem tworzącym jest województwo świętokrzyskie, będą mogli otrzymać miesięcznie dwa tysiące złotych . 

 

Nabór wniosków o przyznanie stypendium na okres 9 miesięcy tj. od 1 października 2020 r. do 30 czerwca 2021 r. studentom kształcącym się na kierunku lekarskim, w uczelni mającej siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej rozpoczął się 1 września 2020 r. O stypendium mogą się ubiegać studenci kierunków lekarskich z IV, V i VI roku z całego kraju, którzy: 

  • osiągnęli średnią ocen w ostatnim roku akademickim nie niższą niż 3,75,
  • nie powtarzają roku, na który ubiegają się o przyznanie stypendium,
  •  nie korzystają z urlopów określonych w regulaminie studiów w okresie, na który ubiegają się o przyznanie stypendium,
  •  zobowiążą się do odbycia stażu pracy w podmiocie leczniczym na terenie województwa świętokrzyskiego,
  • zobowiążą się do dokonania wyboru specjalizacji lekarskiej, która jest deficytowa w podmiocie leczniczym, w którym podejmą zatrudnienie.

Stypendium przysługuje tylko w czasie trwania studiów. Wnioski o przyznanie stypendium rozpatrywane będą przez Komisję powołaną przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. O przyznaniu stypendium zdecyduje Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

 

Lekarzy brakuje w całym kraju, a takie działania mają na celu pozyskanie kadry medycznej dla regionu, co zapewni stabiliację personalną i prawidłowe funkcjonowanie świętokrzyskich szpitali.

 

CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe