Oddano do użytku ulicę Przemysłową. Pojawiają się nowi inwestorzy

  • 09.09.2020, 15:34
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Jednym z najważniejszych czynników gwarantujących rozwój miast, zwłaszcza miast o charakterze przemysłowym, są zakłady produkcyjne i utrzymywane w nich, a także tworzone nowe miejsca pracy. Północna część województwa świętokrzyskiego bez wątpienia nakierowana jest na rozwój gospodarki poprzez rozwój przedsiębiorczości. Skarżysko Kam.,  Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski inwestują mocno w infrastrukturę drogową.

W Ostrowcu Świętokrzyskim pod koniec sierpnia oddano do użytku ulicę Przemysłową, którą wybudowano od ulicy Bałtowskiej poprzez tereny tzw. strefy przemysłowej,  które miasto kupiło w 2016 roku.  Ponad 20 hektarów, zostało podzielone na mniejsze działki i własnie tam zbudowano wewnętrzne ulice, zapewniając ciąg komunikacyjny. Dążenie do przywrócenia potencjału przemysłowego miasto to główny cel realizowanych zadań na wspomnianych terenach. Przemysław Pypeć  wiceprezes firmy TRAKT S.A, która była głównym wykonawcą inwestycji informuje,że budowa ulicy Przemysłowej nie była technicznie problematyczna, wymagała tylko dobrej organizacji, ponieważ te tereny już częściowo są zasiedlone.  Pogoda sprzyjała pracom, dlatego drogę oddano przed wyznaczonym terminem.

Budowa otwarcia komunikacyjnego terenów inwestycyjnych wraz z przebudową dróg wewnętrznych na terenach przy ulicy Bałtowskiej kosztowała ponad 7 mln złotych z czego ponad 4 mln 200 tysięcy zostało dofinansowane ze środków zewnętrznych. 

 

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe