Trzy dni kosmicznych atrakcji na światowym poziomie

  • 08.09.2020, 13:59
  • CodziennieWieszWięcej
Trzy dni kosmicznych atrakcji na światowym poziomie Planet Partners - official partner of GlobalCom-PR Network

Podziel się:

Oceń:

Już w najbliższy weekend entuzjaści nauki, kosmosu i wysokich technologii będą mogli uczestniczyć w najbardziej inspirującym wydarzeniu robotyczno - kosmicznym tego roku. W dniach 11-13 września 2020 odbędzie się finał szóstej edycji ERC Space and Robotics Event. Drużyny z 14 krajów świata wezmą udział w rywalizacji na największym sztucznym torze marsjańskim usypanym w Kielcach. W skład ERC 2020 oprócz zawodów robotów mobilnych wchodzi również Strefa Pokazów Naukowo-Technologicznych, konferencja mentoringowo - biznesowa oraz e-turniej oparty na oparty na jedynym na świecie symulatorze naprawy marsjańskich łazików. 

 

Część programu ERC będzie realizowana na kampusie Politechniki Świętokrzyskiej, a wybrane aktywności oraz streaming live z zawodów transmitowane na stronie internetowej wydarzenia. Relacji towarzyszyć będzie studio komentatorskie, w którym o innowacjach, nowych technologiach i eksploracji kosmosu prowadzący Piotr Kosek porozmawia m.in. z:

  • Louise Hamlin – inżynier centrum badawczego JPL w NASA
  • Petem Wordenem – byłym dyrektorem NASA Ames oraz szefem Breakthrough Prize Foundation, fundacji założonej przez m.in. Stephena Hawkinga
  • Marią Antoniettą Perino – szefową zaawansowanych projektów eksploracji w Thales Alenia Space
  • Artemis Westenberg – prezesem organizacji pozarządowej Explore Mars Europe
  • Douglasem Terrierem - Chief Technologist at NASA.
CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe