Polski Design w pigułce w galerii BWA

  • 02.09.2020, 11:37
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Najbliższy czwartek w galerii Biura Wystaw Artystycznych będzie jubileuszem polskiego dizajnu, historii pokoleń i prawdziwą gratką dla starszych i młodszych.

100 lat twórczości, 100 projektów, 100 wyjątkowych historii i 100 ilustracji przedstawionych przez 25 wybitnych artystów. Tak w skrócie można określić wystawę „ Elementarz Polskiego Dizajnu”, którą zobaczymy już w najbliższy czwartek o godzinie 18.00 w galerii BWA.

Z design'em spotykamy się codziennie, ponieważ wiele z projektów miało już swój początek, a z biegiem lat zmieniała się ich forma czy treść. Tak też było z polskim design'em, który zmienił się na przestrzeni lat, Pokażemy które projekty przetrwały do dziś, ale także które z nich przedostały się poza granice Polski.

-mówi Jolanta Chwałek dyrektor BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim

 

"Ptasie mleczko", "Ringo", meble czy nawet wentylator "Zefir" – to wszystko wpisało się w historie polskiego dizajnu – historie która przez lata zataczała koło, aby stać się opowieścią pokoleń. Osoby starsze odwiedzające wystawę cofną się do swoich młodzieńczych lat a najmłodsi zobaczą co kiedyś wyznaczało trendy w naszym kraju.

Wiele z tych projektów jest nadal aktualnych, jak np. rower "Wigry", który nadal żyje w pamięci wielu osób. Chcemy także pokazać wiele koncepcji, które nie weszły do produkcji, pozostających w sferze prototypów. Wystawy pani kurator Ewy Solarz, są dedykowane całym rodzinom. Wiele z nich kierowanych jest szczególnie do dzieci.

- dodaje dyrektor Chwałek

 

Każdy obraz to dowolna interpretacja artystyczna mająca wyróżnić dany przedmiot. Wśród twórców prac znaleźli się przedstawiciele młodego i średniego pokolenia.m.in. Jacek Ambrożewski, Iwona Chmielewska czy Dawid Ryski. Wszyscy prezentują odmienny styl czy technikę wykonania ilustracji.

Prezentacja ma na celu ukazanie 100 letniej historii dizajnu, w którym pewne formy, tematy czy materiały powracają w tworząc nowe oblicza starych projektów. Ekspozycja skierowana jest do osób w każdym wieku. Podczas wydarzenia obowiązują pełen reżim sanitarny, aby zapewnić bezpieczeństwo zwiedzającym. Wystawę będzie można zwiedzać do 22 listopada.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe