Na Krzemionkach dbają o szczegóły

  • 02.09.2020, 11:46
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zrekonstruowana osada neolityczna w rezerwacie Krzemionki, cieszy oko turystów i wzbudza zainteresowanie. Jednym z ciekawszych elementów mieszczących się w wiosce jest chata kultury amforkulistych. Chata została odtworzona ponad 20 lat temu, dlatego też jej stan nie był najlepszy. Pracownicy Muzeum Historyczno-Archeologicznego podjęli działania aby rekonstrukcja została zmodernizowana. Remont chaty oparty był na wzorcach, badaniach i dokumentacji archeologicznej, z wioski neolitycznej w miejscowości Siciny pod Wrocławiem, oczywiście z zachowaniem tradycyjnych technik budowy i surowców. 
Dbałość o szczegóły jest bardzo ważna, zatem pracownicy musieli poświęcić sporo czasu aby chata wyglądała tak jak powinna. Już niebawem w wiosce neolitycznej mają pojawić się nowi, wyjątkowi mieszkańcy, mianowicie osiedlą się tam owieczki.
W rezerwacie Krzemionki, prace idą pełną parą. Przypomnijmy, nadal trwa remont podziemnej trasy turystycznej, która dostosowywana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wioska neolityczna wymaga stałego nadzoru i prac remontowych.

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe