Kończą się wakacje w bibliotece, kończy się okres abolicji

  • 26.08.2020, 13:27
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Magiczne koszyczki pełne ciekawych przedmiotów to niezbędnik uczestnika na zajęciach multisensoryki, podczas których pracują wszystkie zmysły. W środę na dziedzińcu OBK odbyły się ostatnie wakacyjne warsztaty organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Tegoroczna, wakacyjna oferta biblioteki była bardzo urozmaicona. Były przecież spotkania z teatrem, z książką pod chmurką.  Było "planszowanie" i zabawy z dawnych lat, podróże z książką. W czwartek MBP zaprasza na Slam poetycko-prozatorski.

 

- Slam polega na tym, że zapraszamy wszystkie osoby, które lubią pisać i coś napisały.  Może to być proza ,może to być poezja.  Może ktoś pisał do tej pory do szuflady, a teraz ma na tyle odwagi, żeby przedstawić nam tą swoją twórczość np. jeden wiersz albo fragment prozy lub  jakieś krótkie opowiadanie.  Z tym że jest jeden warunek - taki utwór musi być utworem do tej pory nigdzie niepublikowanym, nigdzie nie wydawanym ,nie prezentowanym także Internecie.To ma być coś takiego którego do tej pory nikt nie słyszał

- mówi Edyta Wojtiuk-Wołodkiewicz.

Dyrekcja biblioteki zaprasza do końca miesiąca tych czytelników, którzy przetrzymują wypożyczone książki. Bo tylko do końca sierpnia czytelnicy, którzy przyniosą nie zwrócone w terminie książki unikną regulaminowych kar. 


- Wraz z końcem miesiąca kończy się okres abolicji. Ruszyło się troszkę, rzeczywiście. Dziękujemy tym wszystkim, którzy te książki oddają. Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy książki do tej pory przetrzymywali  teraz zechcą je oddać do biblioteki  bez żadnych konsekwencji

- apeluje wicedyrektor MBP, Paweł Górniak.

Proces wypożyczania i zwrotów książek odbywa się w reżimie sanitarnym. Książki trafiają na kwarantannę, ta teraz trwa 7 dni. Od 1 września, jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli w bibliotece nastąpi złagodzenie obostrzeń. Czytelnicy będą mieli wolny dostęp do księgozbioru na terenie wypożyczalni ale nadal nie będzie można  korzystać z czytelni.  

 

5 września, w sobotę, Miejska Biblioteka Publiczna przyłączy się do akcji NARODOWE CZYTANIE

 

 

Agnieszka Cybulska

Zdjęcia (10)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe