Krzemionkowska Odyseja Historyczna

  • 22.08.2020, 20:15
  • Klaudia Cybulska
Krzemionkowska Odyseja Historyczna
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

[zobacz wideo i galerię zdjęć]

W sobotę (22 sierpnia) w Krzemionkach odbyło się niezwykłe spotkanie z historią - „podróż w czasie", od epoki kamienia po okres wpływów rzymskich.  Organizatorzy wydarzenia: Muzeum Historyczno -Archeologiczne oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Dziedzictwa Przemysłowego umożliwiło poznanie różnych aspektów życia codziennego mieszkańców doliny rzeki Kamiennej (choć także i tych zamieszkujących miejsca odległe od niej). Turyści i uczestnicy imprezy mogli zaobserwować, ale też spróbować swych sił w różnych dziedzinach, których rozwój miał miejsce od ok. 5000 do 2000 lat temu.

Do Krzemionek przybyło około 60 rekonstruktorów, którzy na ten jeden dzień zasiedlili osadę neolityczną i jej okolice.  Zaprezentowano, między innymi, jak obrabiano krzemień oraz jak rozniecano ogień bez użycia zapałek. Tłumaczono jak wykonać łuk i strzały oraz jak z nich korzystać. Nie zabrakło  warsztatów ceramicznych, tkackich, zielarskich, pokazu mody antycznej. Odnotowania wymaga udział w wydarzeniu rzymskich legionistów.  O godzinie 18.00, na zakończenie Krzemionkowskiej Odysei Historycznej  zaprezentowano uzyskiwanie żelaza w piecu dymarskim, charakterystycznym dla regionu świętokrzyskiego. 

 

Klaudia Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe