Krzemionkowska Odyseja Historyczna

  • 22.08.2020, 20:15
  • Klaudia Cybulska
Krzemionkowska Odyseja Historyczna
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

[zobacz wideo i galerię zdjęć]

W sobotę (22 sierpnia) w Krzemionkach odbyło się niezwykłe spotkanie z historią - „podróż w czasie", od epoki kamienia po okres wpływów rzymskich.  Organizatorzy wydarzenia: Muzeum Historyczno -Archeologiczne oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Dziedzictwa Przemysłowego umożliwiło poznanie różnych aspektów życia codziennego mieszkańców doliny rzeki Kamiennej (choć także i tych zamieszkujących miejsca odległe od niej). Turyści i uczestnicy imprezy mogli zaobserwować, ale też spróbować swych sił w różnych dziedzinach, których rozwój miał miejsce od ok. 5000 do 2000 lat temu.

Do Krzemionek przybyło około 60 rekonstruktorów, którzy na ten jeden dzień zasiedlili osadę neolityczną i jej okolice.  Zaprezentowano, między innymi, jak obrabiano krzemień oraz jak rozniecano ogień bez użycia zapałek. Tłumaczono jak wykonać łuk i strzały oraz jak z nich korzystać. Nie zabrakło  warsztatów ceramicznych, tkackich, zielarskich, pokazu mody antycznej. Odnotowania wymaga udział w wydarzeniu rzymskich legionistów.  O godzinie 18.00, na zakończenie Krzemionkowskiej Odysei Historycznej  zaprezentowano uzyskiwanie żelaza w piecu dymarskim, charakterystycznym dla regionu świętokrzyskiego. 

 

Klaudia Cybulska

Zdjęcia (94)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe