KRZEMIENNE DZIEDZICTWO

  • 14.08.2020, 16:00
  • www.lokalnatelewizja.pl
KRZEMIENNE DZIEDZICTWO
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Chyba nie ma potrzeby wyjaśniać szczególnego znaczenia prehistorycznych pól górniczych w Krzemionkach, Borowni, Koryciźnie oraz reliktów osady na wzgórzu Gawroniec w Ćmielowie, które zostały w roku 2019 wpisane Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Film "KRZEMIENNE DZIEDZICTWO" jest próbą opowiedzenia w skrótowej formie, jak ważne są dla nas świadectwa ludzkiej pracy i życia codziennego dawnych mieszkańców tego terenu. 
Scenariusz w formie narracji przygotował dr Jerzy Tomasz Bąbel - archeolog, badacz Krzemionek i emerytowany pracownik Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uzupełnienia, konsultacje i reżyseria zostały zapewnione przez dyrekcję i pracowników Muzeum. Skorzystaliśmy również z życzliwości i pomocy szeregu innych osób i instytucji, dla których podziękowania znalazły się na końcu filmu. Autorami zdjęć byli przede wszystkim: Krzysztof Pęczalski i Krzysztof Dziewięcki. Muzykę skomponował (także w oparciu o dźwięki zarejestrowane w czasie produkcji) Paweł Piotrowski. On również odpowiada za udźwiękowienie obrazu.  W filmie wystąpili liczni rekonstruktorzy, którzy współpracują przy realizacji festiwalu pn. "Krzemionkowskie spotkania z epoką kamienia", upamiętniającego corocznie odkrycie prehistorycznych kopalń krzemienia pasiastego w Krzemionkach. Realizacja filmu była też możliwa dzięki pomocy wolontariuszy. 

 

enlightened  zobacz również: 98 lat od odkrycia Krzemionek

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

www.lokalnatelewizja.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe