BAŁTÓW: Jesteśmy dumni z wyników egzaminu ósmoklasisty

  • 11.08.2020, 13:52
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od 2 września 2019 roku, dzieci z gminy Bałtów uczą się w nowym budynku szkoły podstawowej, wcześniejszy został w trybie natychmiastowym wyłączony z użytkowania ze względu na stan techniczny. Teraz dzieci i młodzież mogą uczyć się w komfortowych warunkach. Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Bałtowie realizują szereg innowacji, aby w swoich uczniach pobudzać wyobraźnie, rozwijać, odnajdywać pasje i zainteresowania. Dzieci mogą korzystać m.in. z dodatkowych zajęć teatralnych, sportowych, tanecznych, kół zainteresowanie w Szkole Podstawowej w Bałtowie powstała także Akademia Małego Strażaka. Ósmoklasiści z Bałtowa, którzy w tym roku opuścili mury „podstawówki”, z sentymentem powracają do czasu spędzonego w szkole. Ostatnie miesiące nauki dla wszystkich placówek były trudne, występowały trudności w zdalnym nauczaniu, a przecież uczniowie musieli przystąpić do egzaminów ósmoklasisty.
Można powiedzieć o wielkim sukcesie Szkoły Podstawowej w Bałtowie. Średnio z trzech przedmiotów (język polski, matematyka, język angielski) zdobyli oni 53 proc. punktów możliwych do zdobycia. Z języka polskiego, który napisali na 66 % okazali się najlepsi w kategorii szkół publicznych w powiecie ostrowieckim.
Uczniowie z gminy Bałtów zdobyli 44 proc. z matematyki i 48 – z języka angielskiego. Sukces ósmoklasistów z gminy  Bałtów jest tym bardziej wart odnotowania, że ubiegłoroczni absolwenci szkół podstawowych z tej gminy zajęli ostatnie miejsce w klasyfikacji egzaminacyjnej uczniów kończących podstawówki.

Średnia wszystkich uczniów w powiecie ostrowieckim dała czwarte miejsce w województwie - 53 procent. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe