BWA zaprasza na spacer z hutą w tle

  • 07.08.2020, 14:09
  • #CodziennieWieszWięcej
BWA zaprasza na spacer z hutą w tle
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wojciech Mazan zaprasza w niedzielę, 9 sierpnia  na edukacyjny spacer po osiedlu hutniczym ze szczególnym zwróceniem uwagi na urbanistykę, architekturę i sztukę w przemysłowej dzielnicy Ostrowca Świętokrzyskiego.

Ideą cyklu spotkań organizowanych przez ostrowieckie Biuro Wystaw artystycznych pod nazwą: „SPACEROWNIK PO MIEŚCIE” jest odkrycie miasta na nowo, ukazanie jego wartościowych, a często zapomnianych faktów i obiektów a także uwrażliwienie na otaczającą nas przestrzeń.

Spacer po osiedlu hutniczym rozpocznie się o godzinie 11.00 przy Rondzie Republiki Ostrowieckiej a skończy przy Rondzie 25-lecia Solidarności. Już w samych nazwach tych miejsc zapisana jest blisko stuletnia historia robotniczego Ostrowca. Niespiesznie spacerując meandrami po osiedlu, zapoznamy się z charakterystycznym układem urbanistycznym osady fabrycznej, zwiedzimy kilka obiektów architektonicznych, poznamy sylwetki osób, które tu żyły i były ważne dla przemysłowego Ostrowca. Istotną częścią spaceru będzie prezentacja unikatowych zdjęć archiwalnych oraz planów niezrealizowanych budynków w tej części miasta.

W okresie wakacji spacer jest bezpłatny.

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe