W Ćmielowie powstaną miejsca przyjazne seniorom

  • 07.08.2020, 09:37
  • Bartek Gębusia
W Ćmielowie powstaną miejsca przyjazne seniorom
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

[Zobacz wideo]

Seniorzy, osoby schorowane narażone są na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, często padają ofiarą oszustów, w większości przypadków takie sytuacje zdarzają się osobom samotnym. Od kilku lat samorządy pozyskują środki finansowe na aktywizację i poprawę życia osób starszych. Gmina Ćmielów w tym roku pozyskała blisko 400 tysięcy złotych (144 976 zł na Klub Seniora i 241 746 zł na Dom Seniora). 

Uważam, że jest to bardzo duży sukces dla naszej gminy. Cieszę się, że Ćmielów po raz kolejny może zaznaczyć się w pozytywnym aspekcie na mapie naszego województwa, a dzięki tak dużej dotacji będę mogła skutecznie kontynuować nasza politykę senioralną w naszej Gminie Ćmielów. Ważne są drogi, ważne jest zdrowie, ale też godne życie seniorów.

mówi - Joanna Suska - Burmistrz Miasta i Gminy Ćmielów

W ramach programu Senior+ w Ćmielowie powstanie Dzienny Dom Seniora i Klub Seniora, obie placówki będą mieściły się w budynku po dawnym gimnazjum.  Dzienny Dom seniora zapewni opiekę dla 15 osób powyżej 60 roku życia z gminy Ćmielów, przez 5 dni w tygodniu, co najmniej 8 godzin dziennie. Klub będzie funkcjonował przez 5 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych przez co najmniej 6 godzin dziennie.  Będzie prowadzony przez Ośrodek Pomocy Społecznej.
W Dziennym Domu Seniora wyposażona zostanie m.in:  sala do fizjoterapii, do dyspozycji seniorów będzie kabina rehabilitacyjna, rowerek magnetyczny, łóżko rehabilitacyjne, fotel masujący, aparat do magnoterapii, aparat do laseroterapii, aparat do terapii ultradźwiękowej, lampa sollux, a także drobny sprzęt do fizjoterapii.

To pierwsze takie placówki w gminie Ćmielów, gdzie seniorzy będą mogli przeżywać drugą młodość, będą mogli liczyć na wsparcie specjalistów, a przede wszystkim nie będą sami. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe