Wzrasta aktywność w pozyskiwaniu środków na wyrównywanie różnic między regionami

  • 05.08.2020, 15:17
  • Agnieszka Cybulska
Wzrasta aktywność w pozyskiwaniu środków wyrównywanie różnic między regionami
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dziś (5 sierpnia) w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu podpisano umowy z podmiotami, którym Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych przyznał dofinansowanie w łacznej kwocie 361 310,71 na realizację 7 projektów w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III".

Celem strategicznym tego programu jest wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych, zamieszkujących regiony słabo rozwinięte gospodarczo i społecznie w dostępie do rehabilitacji zawodowej i społecznej. zakres wsparcia obejmuje likwidację barier transportowych (obszar D), likwidację barier w urzędach powiatowych i gminnych, placówkach edukacyjnych, środowiskowych domach samopomocy (obszar B), tworzenie warsztatów terapii zajęciowej oraz przeciwdziałanie degradacji infrastruktury istniejących WTZ (obszar F).

W 2020 roku do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim wpłynęło  9 projektów, na łączną kwotę 476 813,71 złotych, w tym cztery projekty w ramach obszaru D, 4 projekty w ramach obszaru B i jeden projekt w ramach obszaru F. Ostatecznie środki przyznano  na realizację 7 projektów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gmina Ćmielów na budowę podjazdu przy UMiG otrzymała 10 695, 97 złotych oraz 10 175 złotych na budowę podjazdu przy budynku szkoły podstawowej w Brzóstowej. Na remont i modernizację szkolnych łazienek gmina Kunów pozyskała dofinansowanie w kwocie 14 846,74 zł co stanowi 55 % planowanej  inwestycji. ponadto do Kunowa na zakup autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych trafi 115 193 zł. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9-cioosobowy bus do przewozu osób niepełnosprawnych uzupełni tabor w gminie Bodzechów. 70 % dofinansowania do tego zakupu to kwota 90 tys. zł. Taką samą kwotę otrzyma Powiat Ostrowiecki na zakup samochodu dla Zespołu Szkół Specjalnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W tym roku z pomocy PFRON skorzysta również Stowarzyszenie "Razem" Na Rzecz osób Niepełnosprawnych Umysłowo, które na remonty otrzymało 30 400 złotych.

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe